Detské ihrisko RODINKA

Deti v regióne Podpoľania majú o jeden dôvod na úsmev viac. V nedeľu, 5 júna 2022 sa v areáli Rezortu Masarykovho dvora oslavoval Medzinárodný Deň detí. Pri tejto príležitosti bolo pre všetky deti otvorené nové detské ihrisko RODINKA, ktoré vzniklo s podporou Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny.  Ide v skratke o Rodinný Inkluzívny Areál, čo znamená, že ihrisko je navrhnuté a vybudované tak aby umožnilo tráviť  voľný čas pri hre s rovesníkmi aj detičkám s hendikepom.

 

RODINKA predstavuje viacgeneračný priestor s prvkami pre deti od 0 do 9 rokov a oddychovou zónou pre dospelých. Jednotlivé komponenty bezbariérového ihriska sú z prírodných materiálov a vytvoria zázemie pre zmysluplné trávenie voľného času rodiny. Hlavný projekt detského inkluzívneho ihriska tvorí 10 prvkov. Z toho 3 základné prvky (pieskovisko, kolotoč a hojdačka hniezdo) sú inkluzívne, čo ponúka možnosť trávenia času pri hre s rovesníkmi aj deťom s hendikepom.

 

Všetky prvky sú kombinovateľné a adaptovateľné na rôzne plochy. Jednoducho sa prispôsobia priestoru, ktorý je k dispozícii na jeho vybudovanie. Komponenty sú navrhnuté tak, aby detské ihrisko bolo skutočne pre všetkých členov komunity, vytvorilo príjemný a bezpečný priestor pre rozvoj zručností detí, zábavu, oddych či zdieľanie zážitkov.

 

Prevádzkovateľom detského ihriska RODINKA je občianske združenie Náš regiń Podpoľanie.